Geçiş Kontrol Sistemleri

Geçiş Kontrol Sistemleri

 • fabrika,
 • depo,
 • iş merkezi,
 • atölye vb. gibi

işletmelerdeki giriş, çıkış ve diğer geçiş noktalarındaki personel, ziyaretçi, geçici çalışanlar, vb gibi oluşturulabilecek grupların veya kişilerin giriş ve çıkışlarını kontrol ve takip etmek için kullanılmaktadır.

Kimi işletmelerde, sadece giriş-çıkış noktasında olmakla beraber, daha büyük işletmeler departmanlara, bölgelere ayrılabilir.

Sağladığı Avantajlar

Geçiş Kontrol Sistemleri  kurulan işletmeye aşağıdaki kolaylıkları ve opsiyonları sağlar:

 • İşletmedeki şahısların giriş ve çıkış saatlerini, ve hangi bölgelere geçiş yaptıklarını kaydedebilir, ve takip yapabilirsiniz. Özellikle belirli sayının üzerinde personel sahibi firmalar, takibi sıkıntılı ve uygulamada problem çıkaran imza listeleri oluşturmadan işletmeleri daha verimli hale getirebilir.
 • Yetkilendirme yaparak, kimlerin hangi bölgelere ne zaman giriş çıkış yapabileceğini belirleyebilirsiniz.
 • Ayrıntılı giriş çıkış saati bilgisi alarak, geç gelen, erken çıkan, fazla mesai yapan personeli takip edebilirsiniz.

Kartlı Geçiş Sistemleri

Geçiş Kontrol Sistemleri Mifare ya da Proximity Kart Okuyucu kullanılarak projelendirilir.

Kredi kartı büyüklüğündeki proximity kartlar, veya RFID anahtarlıklar giriş ve çıkışlardaki kart okuma cihazları tarafından okutulması esasına göre kurulur. Giriş ve çıkış bilgileri yazılım ile takip edilerek maaş hesabı yapılabilir.

Kartlı geçiş sistemlerinin dezavantajı, artniyetli kişilerce kartların başkalarına verilmesi, kartların kaybedilmesi, evde unutulması, kartların karışması gibi durumlarda karmaşaya sebep olmasıdır.

Biyometrik Sistemler

teknodogu gecis kontrol sistemleri biyometrik sistemlerGünümüzde geçiş kontrol sistemleri için daha sıklıkla kullanılan sistemlerdir. Kartlı geçiş sistemlerinde meydana gelen kart kaybedilmesi, başkasının yerine kart okutulması gibi durumlar, bu sistemlerde ortadan kaldırılır.

 • Parmak İzi Okuma Cihazları
 • Yüz Tanıma Cihazları
 • İris Okuma Cihazları
 • Avuç içi Okuma Cihazları

ile insan vücudundaki belirleyici özellikler kullanılarak kişilerin birbirinden ayırılması şeklinde yapılır. Biyometrik sistemler içerisinde günümüzde en yaygın kullanılan sistem parmak izi okuma sistemidir. Parmak okuyucu cihazlar, pazarı domine etmişlerdir. Retina tarama ve yüz tanıma terminalleri de gelişen teknoloji ile beraber yaygınlaşmaktadır. Avuç içi okuma cihazları günümüzde hastanelerde kullanılmaktadır.

Hangi Ürünleri Kullanıyoruz

Geçiş Kontrol Sistemlerinde okuyucu cihazlar olarak Magic Pass, ZK Teco ve eşdeğer kalitelerde, stabil, dayanıklı ürünler kullanarak, hatalı kabul etme, hatalı reddetme oranlarını minimize ediyoruz.

Turnike, bariyer, uygulamalarımız mevcuttur.

İletişim

Ürün ve hizmetlerimiz hakında daha detaylı bilgi almak için iletişime geçin, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun çözüm önerileri sunalım.