neutron alarm paneli teknodogu

Neutron Alarm Paneli ve Fiyatları

         Neutron Alarm Paneli, hırsız alarm sistemi pazarında yerini sağlamlaştırmış ve kalitesini ispatlamış markaların karşısına beklenmeyen özellikleriyle çıkarak pazar payını artırmakta. Güvenlik sektörüne kamera sistemleri ile giriş yapmış ve sektörde kalitesini ispatlamış bir marka olan Neutron, kendi ürettiği kablosuz hırsız alarm panelleri ile büyük bir ivme yakaladı.

Öncelikle isim vermeden piyasadaki pazar payı yüksek, standart markalardan bahsedelim:

 • Telefon hattı üzerinden haberleşiyorlar(sabit telefon ücreti yansıyor)
 • Standart olarak kablolu sistemler. Kablosuz sistemlerde maliyet iki katına yakın artmakta.
 • TCP/IP üzerinden haberleşmek istediğinizde maliyeti iki ile çarpın.
 • Smartphone üzerinden (Android vs İOS) panelinizle bağlantı kurmak bir kısım markada mümkün değil olanda da yüksek maliyetli.
 • Alarm izleme merkezine sisteminizi bağladığınızda, giriş çıkış bilgisini takip etmek için izleme merkezine ekstra ücret ödersiniz(sms ücreti)

Neutron alarm paneli ise, sizlere varsayılan olarak aşağıdaki özellikleri sağlamakta:

 • Kablosuz (868MHz) sistemlerdir. Ayrıca istenirse kablolu olarak da kullanılabilir.
 • TCP/IP ve/veya GSM hattı üzerinden ekstra maliyet olmadan haberleşme yapabilir. Modem üzerinden TCP IP bağlantılarında, elektrik kesintilerinde modem haberleşmesi kesileceğinden dolayı kesintisiz güç kaynağı kullanmanızı tavsiye ederiz.
 • Android vs İOS üzerinden alarm sisteminizi kontrol veya takip edebilirsiniz.
 • Alarm merkezine sisteminizi bağladığınızda, sisteminiz hem merkezle haberleşirken, hem de cep telefonu uygulamasıyla sizinle de iletişimde olur.
 • Sizler için önemli mi bilmiyorum ancak, Neutron bir Türk markasıdır, yazılımı Türk mühendisleri tarafından güncellenmektedir.

Neutron Alarm Paketini biraz daha yakından inceleyelim:

Paket içeriği:

Neutron, alarm panelini sadece panel olarak sunmuyor, minik bir set olarak satıyor, kullanılacak yere göre, bu sete ilaveler yapılarak mekanınızın güvenlik ihtiyaçları karşılanıyor. Bu konudaki kişisel görüşüm hem iyi, hem kötü.

İyi, çünkü setin içeriğindeki malzemeler, tek girişli, iki kişinin yaşadığı bir mekan için yeterli.

Kötü, çünkü sadece panel olarak satılsa diğer çevre ekipmanlar ihtiyaca göre projelendirilse daha başarılı olur diye düşünüyorum.

Panel ve keypad:

neutron alarm panel ve keypad teknodoguKablosuz ve kablolu panel. 868Mhz üzerinden haberleşebilmesi olumlu bir artısı. Dahili GSM yuvası. TCP IP haberleşme özelliği var. Neutron Alarm Panelinin normal telefon hatlarıyla Contact ID üzerinden haberleşemediğini unutmayın. 32 kablosuz, 8 kablolu zon aynı anda bağlanabiliyor. Keypad, dokunmatik, şık görünümlü. Ancak, uzaktan kumandalarla ve cep telefonu programıyla kullandığınızda  keypade ihtiyacınız kalmıyor diyebilirim.

 
 

PIR Dedektör:

nta-pdw100 neutron pir dedektor teknodoguKablosuz PIR dedektör. 25 kg’a kadar evcil hayvan algılamama özelliğine sahip. Panel içeriğinde 1 adet çıkmaktadır.

 
 
 
 
 
 
 

Manyetik Kontak:

nta-mdw30 neutron kablosuz manyetik kontak teknodoguYüksek hassasiyetli manyetik kontak. Ufak oynamalarda alarm verebiliyor. Bu hem olumlu, hem olumsuz bir özellik. Gevşek kapı ve pencerelerde, üzerine bir de montaj hatası eklenirse yanlış alarmlara sebebiyet verebilir. Olumlu yanı ise, ufak bir hareket ile panele sinyal gitmekte. Panel içeriğinde 1 adet çıkmaktadır.

 
 

Uzaktan Kumanda:

nta-rcw20 neutron uzaktan kumanda teknodoguNeutron alarm panelinin en beğendiğim kısımlarından birisi budur. Panelle birlikte 2 adet kumanda gelmekte, ve istenirse bu sayı artırılabiliyor. Kumanda üzerindeki tuşlarla evde veya dışarıda modunda sisteminizi kurabilirsiniz. Eğer kablosuz anahtar, kablosuz priz modülerini sisteme eklerseniz, smarthome şeklinde panelinizi kullanmaya olanak sağlıyor.

Akıllı Telefon Uygulamaları

android ve ios uygulama teknodoguNeutron panelden bahsedip de akıllı telefon uygulamalarını es geçmek olmazdı. Android ve IOS uygulamalarını kendi yazılım ekibi desteğiyle yapan Neutronun geliştirdiği yazılımlar ile, panelinizin kurulu olup olmadığını, son işlemlerin, girişin, çıkışın hangi saatlerde hangi kullanıcılar tarafından yapıldığını izleyebiliyorsunuz.

Ayrıca, panelinizi bu uygulamalar sayesinde uzaktan kontrol edebiliyor, panelinize bağlanıp sisteme bağlı kameranız varsa eğer, bunların görüntüsünü izleyebiliyor, ve kameralarınızın üzerindeki mikrofon ve hoparlör sayesinde uzaktan, sisteminizin kurulu olduğu bölgeye bağlanıp görüşme yapabiliyorsunuz.

Alarm panelinin telefon uygulamaları ile kontrol ve takip edilebilmesi, büyük markaların bir kısmında olmayan, bir kısmında ise çok yüksek maliyetlerle gerçekleştirilebilen bir özelliktir.

IP KAMERA

nta-ipc01 nta-ipc02 neutron alarm sistemi ip kamera teknodoguNeutron un özel geliştirdiği IP kameraları kullanarak cep telefonu uygulamasıyla bağlanabilir, ortamdaki sesi dinleyebilir, ve gerekli durumlarda mekandaki kişiyle cep telefonunuzdan görüşme yapabilirsiniz. Dahili ve harici kamera seçenekleri mevcuttur. Böylece, sadece alarm sistemi kurarak, basit bir kamera sistemi sahibi de olmuş olursunuz.

Alarm durumlarında, veya herhangi bir zamanda, bu kameralardan görüntüyü cep telefonunuza kaydedebilirsiniz.

Diğer Çevre Cihazlar ve Akıllı Ev Uygulamaları

Neutron Alarm Paneline kablosuz duman dedektörü, panik butonu, ışın dedektörü, titreşim dedektörü eklenebilir.

İlaveten, kablosuz akıllı anahtar, ve geliştirme aşamasında olan, yakında piyasaya sürülecek kablosuz IR Kumanda ile klima gibi ev eşyalarınızın kontrolünü de yapabileceksiniz.

Neutron Alarm Panelini şuanki haliyle akıllı ev uygulamaları için yeterli bulmamaktayız, ancak gelecek vaad etmektedir.

Son Kullanıcı İçin Özet:

neutron hirsiz alarm stand teknodogu

 • Neutron alarm paneli, SIM Kart takılarak, telefon hattınızın kesilmesine karşı SIM Kart ile takip edilebilir.
 • Kablosuz özelliğe sahiptir, istenirse kablolu-kablosuz karışık da kullanılabilir. Böylece kırma dökme, çirkin görüntü azalır.
 • Akıllı telefon uygulamalarıyla sürekli takip edebilir, açıp kapatabilirsiniz.
 • Kablosuz kumandası vardır(standart 2 adet), istenirse ekstra eklenebilir.
 • RJ45 port sayesinde modeminize de direk bağlayabilirsiniz, böylece telefon için ekstra ücret ödenmez.
 • Neutron alarm paneli kaliteli bir fiyat/performans ürünüdür, üstün özelliklerine rağmen fiyat anlamında aynı özelliklerdeki ürünlere sahip olabilen rakiplerine bu anlamda büyük fark atmaktadır.

Neutron Alarm set satış fiyatımız için iletişime geçebilirsiniz. Ürünü bizden alan müşterilerimize teknik destek vermekteyiz.

Sistemin toplam maliyeti, diğer sarf malzeme ve çevre donanımlara, kurulacak mekana ve ihtiyaç duyulacak çevre modül sayısına, tipine göre değişmektedir. Gaziantep’teki mağazamızda standımızı inceleyip daha fazla bilgi sahibi olabilir, veya iletişime geçebilirsiniz.